3b II LO a/2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Wychowawca: Grzegocka Joanna

1 Gajewski Oskar przewodniczący
2 Kowalska Natalia skarbnik
3 Pollok Karolina zastępca

Akcja „Żonkile”

Nasza szkoła została wpisana przez Muzeum POLIN w Warszawie na listę placówek biorących udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 72 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Akcji patronuje MEN. 17.04. 2015 nasi uczniowie z klas liceum 2a i 2b oraz technikum 4TE i 3TG przygotowali z tej okazji wystawę, oraz rozdawali całej społeczności szkolnej własnoręcznie zrobione papierowe żonkile- symbol pamięci, szacunku i nadziei.

W królestwie Temidy

W  dniu 25.05 2015r. w ramach zajęć  z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym uczniowie z klas 2a i 2b II LO pod opieką Pani Danuty Giereś i  Pani Joanny Grzegockiej wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Prudniku. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela, a także spotkanie z sędzią Panem Marcinem Foglem. Uczniowie zostali zaproszeni przez sędziego do sali rozpraw, gdzie zapoznał młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego,oskarżonego, adwokata, świadków…
W czasie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, aby zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Pytaniom nie było końca.
Po zakończeniu spotkania uczniowie uczestniczyli w rozprawie sądowej, która odbywała się tego dnia w budynku Sądu Rejonowego.

Rok szkolny 2015/2016

Studniówka!

Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”IMG_0249

W dniu 15 kwietnia 2015r. Joanna Grygiel uczennica kl.IIIa mundurowej, wolontariuszka „Powiatowego Klubu Ośmiu”, pod opieką Marzanny Zawadzkiej- Ciępki,  brała udział w eliminacjach II Etapu Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, które odbyły się w Warszawie. Wyniki będą ogłoszone dopiero w czerwcu podczas  XXI Finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Ostródzie. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z władzami samorządowymi  będą tam obecni, aby otrzymać sztandar Fundacji „Świat na TAK”.